Легалізація медичної марихуани не пройшла! Депутати навіть не підтримали законопроєкт у першому читанні. Не допомогли й мітинги хворих, які потребують ліків на основі канабісу.
Чому це питання викликає аж такий опір та дискусії? Аргументи за і проти легалайзу збирала Олена Логінова.
Легалізація канабісу у медичних цілях. Порятунок для важко хворих чи сплеск оборудку наркотиків в Україні? Один з найрезонансніших законопроєктів сьогодні стояв на розгляді у Верховній Раді. Питання вже довго дискутується у суспільстві.
Зараз препарати, які містять канабіс заборонені законом. Але тисячі хворих потребують такі ліки для полегшення важких станів. Ніна хворіє на онкологію. Бореться з недугою вже 7 років. Нещодавно у неї був рецидив. Довелося пройти 11 хімієтерапій! Кілька місяців жінка ледве піднімалась з ліжка.
Ніна Резніченко, онкохвора пацієнтка:
Ты лежишь и плачешь и плачешь от боли и не понимаешь, что тебе делать, в итоге мне пришлось добывать экстракт медицинского каннабиса как и многим другим пациентам и он мне очень помог. Особенно он хорошо снимал вот эти полинейропатические боли, выкручивания, спазмы и боль отходила на второй план и мне удалось поспать, отдохнуть.
Для того, щоб полегшити муки, препарат їй довелося шукати потайки.
Ніна Резніченко, онкохвора пацієнтка:
Сейчас не может врач прописать такой препарат, причем у врачей нет опыта на назначение таких препаратов, мне приходилось, да, добывать незаконным путем экстракт каннабиса.
Дати вільний доступ таким пацієнтам до медичного канабісу мав відповідний законопроєкт. Ним хотіли дозволити вирощування коноплі у суто медичних цілях.
Ольга Стефанишина, народний депутат, "Голос":
Це нормальна європейська практика так відбувається в багатьох країнах світу. Але звичайно ця діяльність буде суворо контрольована, всі процесу пов'язані з виробництвом повинні підпадати під ліцензування.
Олександр Санченко, народний депутат "Слуга народу":
Мені здається саме слово канабіс викликає якісь тривоги у людей, але ж медичний канабіс це просто про ліки про доступ до ліків і їх процес виробництва, який закладено в законі буде чітко регламентовано, будуть окремо чіповані самі ці кустики.
Але з такими доводами погоджуються не всі.
Ірина Верещук, народний депутат, "Слуга народу":
Наша система судова і правоохоронна система не готова до легалізації канабісу щоби ми вирощували канабіс навіть в медичних цілях в Україні.
Сергій Соболєв, народний депутат "Батьківщина":
Це ж питання не про використання наркотиків в медичних цілях, це питання про вирощування наркотиків. На мій погляд, зараз попробують відкрити маленьку щілину в, яку потім зайдуть наркокартелі.
Роман Ступницький, член правління Всеукраїнської спілки ГО "Рух протидії наркоманії та наркокорупції":
По суті цим законопроєктом планують перетворити Україну, по суті, на другу Колумбію або Афганістан. Але, якщо ми переведемо коноплю з чорного ринку в офіційний ринок, це нікуди не подінеться. Навпаки, це ще на багато-багато збільшиться, я даю зараз прогноз, що через п'ять, максимум через десять років в нашій державі буде конопля дозволена для вживання в розважальних цілях.
Поки ж точаться дискусії, один на один зі своїм болем залишаються онкохворі, пацієнти з діагнозом епілепсія, із психічними розладами, паліативні хворі, а також ветерани, із посттравматичним синдромом.
Андрій Безносенко, онкохірург, головний лікар Національного інституту раку:
Ми повинні дивитися на цю проблему як на проблему медичну. Є люди які потребують лікарський засіб, виробництво якого основане на продуктах канабісу, у нас чомусь нема проміжних ліків для лікування станів таких як нудота, рвота, кахексія, анорексія, больовий синдром, депресія, психози.
Зрештою законопроєкт провалили ще у першому читанні. Експерти ж кажуть, допомогти хворим можна взагалі без цього. Адже Кабінет міністрів і так має повноваження розширити перелік лікарських засобів і просто включити туди саме ті ліки які містять канабіс. Але цей варіант поки чомусь не розглядають.